Przejdź do treści
Strona główna » MAN Gaworzyce

MAN Gaworzyce

  • przez

29.06. 2023 r. spotkaliśmy się w Pałacu w Gaworzycach, gdzie w ramach Mobilnej Akademii Nestora im. Krystyny Lasek z Tomaszem Dymnym, dyrektorem Arboretum Wojsławice odbywaliśmy wirtualną podróż pod najpiękniejszych ogrodach Dolnego Śląska.

“Najpiękniejsze Ogrody Dolnego Śląska” – to tytuł wykładu ale też tytuł, który nadała Dolnemu Śląskowi Cesarzowa Maria Teresa.

To właśnie Cesarzowa Maria Teresa, gdy Cesarstwo Habsburgów straciło Dolny Śląsk na rzecz Prus, miała rzec, że odebrano jej najpiękniejsze ogrody Cesarstwa.

My zaś dzięki Tomaszowi Dymnemu odbyliśmy cudowną podróż (nie tylko do przeszłości) po wspaniałych dolnośląskich ogrodach. Spotkanie to było wspaniałym zaproszeniem, by poznawać dziedzictwo przyrodnicze Dolnego Śląska.

Dziękujemy za liczne przybycie, (były z nami osoby, które specjalnie na tę okoliczność przemierzyły Dolny Śląsk wzdłuż i wszerz, by wysłuchać tego wykładu!!!), wspaniałą atmosferę a Gminie Gaworzyce za perfekcyjną organizację i miłą gościnę.

Mobilna Akademia Nestora im. Krystyny Lasek to projekt realizowany przez Fundację Via Salutis dzięki finansowaniu ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach zadania “Mobilna Akademia Nestora”.

Honorowy patronat nad projektem objął Świdnicki Uniwersytet trzeciego Wieku.

Skip to content