Przejdź do treści
Strona główna » MAN Strzelin

MAN Strzelin

  • przez

28.06. 2023 r. na zaproszenie Starosty Powiatowego pani Anny Horodyskiej Mobilna Akademia Nestora im. Krystyny Lasek gościła w Strzelinie, w auli Liceum Ogólnokształcącego.

Przyjechaliśmy z wykładowczyniami wyjątkowymi – Agnieszką Żelwetro i Beatką Żelwetro, które prywatnie są Siostrami a które łączy także wiele zawodowo – pasja związana z pracą z człowiekiem i jego dobrostanem oraz temat starości a także fenomen Camino do Santiago.

Agnieszka Żelwetro zaprezentowała temat związany z pamięcią, mózgiem i umysłem  “Poznawcze starzenie się – wyzwanie czy problem?” a Beata Żelwetro temat związany z pasją Jej życia  “Camino de Santiago, DROGA o wyjątkowym znaczeniu dla dziedzictwa kulturowego Polski i Europy”.

Dziękujemy strzelińskim Seniorom, którzy skorzystali z dwóch wyśmienitych wykładów: o starzeniu się umysłu (Agnieszka Żelwetro) i o metaforze drogi (Beata Żelwetro) a pracownikom Starostwa Powiatowego w Strzelinie za wsparcie organizacyjne, ogrom zaangażowania i towarzyszenia nam podczas spotkań w ramach MAN.

Rangi spotkaniu nadała też obecność dwóch Wicestarostów Powiatu Strzelińskiego.

Mobilna Akademia Nestora im. Krystyny Lasek to projekt realizowany przez Fundację Via Salutis dzięki finansowaniu ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach zadania “Mobilna Akademia Nestora”.

Honorowy patronat nad projektem objął Świdnicki Uniwersytet trzeciego Wieku.

Skip to content