Przejdź do treści
Strona główna » MAN Świdnica

MAN Świdnica

  • przez

30.05.2023 r. oficjalnie zainaugurowaliśmy Mobilną Akademię Nestora im. Krystyny Lasek.

Spotkanie odbyło się w Świdnicy, w mieście w którym żyła i pracowała Patronka naszej Akademii, w Centrum Wspierania Inicjatyw, miejscu stworzonym przez władze Świdnicy, by łączyć, inspirować, edukować.

Zainaugurowaliśmy ważną inicjatywę, która ma znaczenie dla silver edukacji, dla relacji, dla tworzenia nowej jakości współpracy ze środowiskami senioralnymi.

Dla naszej Fundacji Via Salutis jest to ważna inicjatywa, która oparta jest na filozofii “Tikkun Olam”.

Zadanie sobie pytania “co dobrego mogę zrobić dziś dla świata, drugiego człowieka?” skłoniło nas do złożenia koncepcji Mobilnej Akademii Nestora, którą dedykowaliśmy pamięci Krystyny Lasek.

To nasza współczesna forma naprawiania świata, wskazuje na dążenie do harmonii, sprawiedliwości i aktywności oddolnej.

30.05 zaprezentowaliśmy “światu” naszą koncepcję MAN, pokazując jak przeplata się ona i wpisuje w idee, których uczyła nas i którymi żyła Patronka naszej Akademii i zaprosiliśmy do wysłuchania dwóch pięknych wykładów, wygłoszonych przez:

Magdalenę Woch wykład pt.  “(nie)znane Dolnoślązaczki” i dr Martę Ułaszewską – Żuk wykład pt. “CUD – ciało, umysł i duch czyli holistyczne podejście do zdrowia psychicznego”. 

Obie Wykładowczynie skradły serca słuchaczy naszej Akademii.

Byli z nami ważni, wyjątkowi Goście, Osoby, które łączyły z Krysią Lasek przyjacielskie relacje, i które żyją tak, jak uczyła nas Krysia – być drugiemu potrzebnym.

Dziękujemy Bratu Krysi Lasek – Panu Jurkowi, który wraz z Żoną przyjechali z odległego Żywca, by celebrować z nami pamięć Krysi Lasek i inaugurację Mobilnej Akademii Nestora.

Dziękujemy Pani Prezydent Beacie Moskal – Słaniewskiej, Prezydent Miasta Świdnica, Biskupowi Waldemarowi Pytlowi gospodarzowi Kościoła Pokoju w Świdnicy,  Alicji Synowskiej członki Zarządu Powiatu Świdnickiego, Wiesławowi  Łabędzkiemu prezesowi Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świdnicy, przedstawicielom Urzędu Marszałkowskiego  reprezentującym pana Marcina Krzyżanowskiego, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego.

Dziękujemy Gościom ze Świdnicy, z Wałbrzycha, Obornik Śląskich.

Dziękujemy WSZYSTKIM, że wspólnie z nami celebrowaliście dzisiejszy dzień.

Było nas dziś ponad 90 osób 🙂

Do zobaczenia podczas kolejnych spotkań Mobilnej Akademii Nestora im. Krystyny Lasek.

Kalendarz spotkań znajdziecie na naszym fanpagu na Facebooku Fundacja Via Salutis

Skip to content