Przejdź do treści
Strona główna » MAN Szklarska Poręba

MAN Szklarska Poręba

  • przez

14.06.2023 r. Mobilna Akademia Nestora im. Krystyny Lasek  sięgnęła szczytów !!!!

Na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Szklarskiej Porębie odwiedziliśmy piękną Szklarską Porębę w Karkonoszach.

Tym razem Akademia gościła na Peronie 4 – w miejscu wyjątkowym, które przez sam fakt bycia usytuowanym na Stacji Kolejwoej świetnie wpsiuje się w ideę naszej mobilności oraz pociągu do wiedzy.

A tym razem Mobilna Akademia Nestora miała wyraźnie pociąg do wiedzy o zdrowiu. Zaproponowaliśmy dwa duże tematy, oba zwiazane ze zdrowiem.

“Do zdrowia przez naturę” – wykład wygłoszony przez Anetę Zabrzewską cieszył się ogromnym zainteresowaniem i był w dużej mierze nowością – poruszał m.in. przepis na długowieczność i zdrowe życie wg medycyny św. Hildegardy oraz filozofię Księdza Kneippa.

Aneta Zabrzewska naturoterapeutka i farmaceutka, na co dzień  prowadzi Aptekę oraz Ziołową Pracownię, jest wykładowczynią w Studium Św. Hildegardy w Legnicy.

A w drugiej części Alicja Przepiórska Ułaszewska zaprosiła na spotkanie nt. znaczenia dobrych życzeń na zdrowie. Było więc i o MOCY dobrych życzeń, o MOCY słowa, o mocy wdzięczności, o prawdzie, szczerości, komunikacji ze sobą i światem i były dobre życzenia. A na koniec każdy uczestnik otrzymał prezent ze szklanej kuli dobrych życzeń.

To było piękne spotkanie, poprzedzone oczywiście opowieścią o idei Mobilnej Akademii Nestora im. Krystyny Lasek i przedstawienie założeń MAN przez pryzmat osoby Patronki Akademii.

Uczestnicy skorzystali także z przerwy pomiędzy wykładami, żeby dopytać o nurtujące ich kwestie.

Dziękujemy za świetną organizację, atmosferę oraz za obecność, szczególnie za aktywność Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szklarskiej Porębie. 

Skip to content