Przejdź do treści
Strona główna » MAN Wałbrzych 2

MAN Wałbrzych 2

  • przez

30.08.2023 r.  w Wałbrzychu w ramach projektu Mobilna Akademia Nestora im. Krystyny Lasek odbyło się spotkanie z regionalistką Różą Stolarczyk, która opowiedziała o Świebodzicach, które były prywatnym miastem Hochbergów. Pięknie wpisaliśmy się tym tematem z MAN w obchody Roku Daisy w Wałbrzychu.

Ta opowieść była jednocześnie zaproszeniem do odbycia spaceru po Świebodzicach, na który zaprosimy niebawem.

Prelekcja poprzedzona była prezentacją idei Mobilnej Akademii Nestora, którą Fundacja Via Salutis poświęciła pamięci zasłużonej Seniorki i wspaniałej Przyjaciółki, Krystyny Lasek.

Z Mobilną Akademią Nestora im. KRYSTYNY LASEK gościliśmy w progach wałbrzyskiego Liceum Sióstr Niepokalanek, która to szkoła jest miejscem wielu ważnych wydarzeń na edukacyjnej i kulturalnej mapie miasta od 1946 roku.

Gości, uczestników spotkania, przywitał prezes Fundacji Paweł Ułaszewski a o poczęstunek w postaci pysznego ciasta zadbała członkini naszej Fundacji a także członkini Wałbrzyskiej Rady Seniora i Obywatelskiego Parlamentu Seniora  Lidia Przepiórska.

Dziękujemy za Waszą obecność, pytania, rozmowy. Za wspólny czas.

Wartością Mobilnej Akademii Nestora im. Krystyny Lasek jest oczywiście sfera edukacyjna ale też równie ważny aktywizacyjny i integracyjny aspekt spotkań środowisk senioralnych. Dziękujemy Seniorkom z Fundacji św. Jerzego, że dołączyłyście do grona słuchaczek MAN im. Krystyny Lasek.

Projekt jest finansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Honorowy patronat nad nim objął Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świdnicy.

Skip to content