Przejdź do treści
Strona główna » MAN Wałbrzych

MAN Wałbrzych

  • przez

12.07.2023 r. w ramach Mobilnej Akademii Nestora im. Krystyny Lasek gościliśmy w Wałbrzychu.

Zapowiadaliśmy i zapraszaliśmy wałbrzyszan na dwa wyśmienite spotkania z Agnieszką Żelwetro nt. i Beatą Żelwetro. Miało być o umyśle i miało być o Camino de Santiago. Niestety los napisał inny  scenariusz  i prowadzące  ze względów osobistych nie mogły do nas tego dnia przyjechać.

Dziś gościliśmy więc pod dachem Mobilnej Akademii Nestora kolejnych, wyjątkowych Wykładowców, Anetę Zabrzewską i dr. Pawła Zagożdżona.

Pierwszy wykład dotyczył zdrowia i natury. Uczestniczący w spotkaniu mięli możliwość spotkania ze świętą Hildegardą, dowiedzieli się co oznacza skrót POZ i jak, stosując zasady św Hildegardy z Bingen, żyć długo i zdrowo.

Drugi  wykład dotyczył szczególnie wałbrzyszan. 300 milionów lat temu….tak to wtedy tworzyło się nasze wałbrzyskie czarne złoto. Podczas wykładu dr hab. Pawła Zagodżona i towarzyszącej mu żony dr Katarzyny Zagożdżon dosłownie dotknęliśmy eksponatów, zabytków geologicznych.

To było wyśmienite spotkanie, pełne ciekawostek, rozbudzające wyobraźnię.

Było to też spotkanie pokazujące, ze wiedzę można przekazywać w sposób żywy, lekki i ciekawy. Na tyle ciekawy, że jeszcze godzinę po wykładzie na sali wciąż byli uczestnicy, wciąż padały pytania i odpowiedzi.

Zawsze prezentujemy też uczestnikom wykładów ideę i założenia Mobilnej Akademii Nestora i opowiadamy dlaczego jest ona poświęcona Krystynie Lasek.

O MAN przez pryzmat Krysi opowiada członkini Rady Fundacji Via Salutis Alicja Przepiórska Ułaszewska.

Dziękujemy z serca za to spotkanie !!!

Mobilna Akademia Nestora im. Krystyny Lasek to projekt realizowany przez Fundację Via Salutis dzięki finansowaniu ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach zadania “Mobilna Akademia Nestora”.

Honorowy patronat nad projektem objął Świdnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Skip to content