Przejdź do treści
Strona główna » Jestem Kobietą – Seniorka!

Jestem Kobietą – Seniorka!

Masz Głos
Jestem Kobietą - Seniorka!

W ramach tegorocznej edycji akcji MASZ GŁOS Fundacja Via Salutis zgłosiła projekt „Jestem Kobietą -Seniorka!”.

 

Kiedy zgłaszaliśmy się do akcji Masz Głos chcieliśmy posłuchać głosu kobiet.

 

Napisaliśmy koncepcję ” Jestem Kobietą – Seniorka!”, w której opisaliśmy tak, jak czujemy i jak zauważamy, że w wieku senioralnym często odbiera się Kobietom prawo do kobiecości, zastępując kobiecość stereotypem Seniorki.

 

Kobiecość jest wielowymiarowa, postrzegana przez pryzmat pełnionych ról społecznych, zawodowych, filtrów nakładanych podczas ” socjalizacji”, norm i oczekiwań społecznych.

 

Chcemy głośno, mocnym głosem mówić o tym, że “Jestem Kobietą” dotyczy wszystkich kobiet. ” Jestem Kobietą- Seniorka” ma zwrócić uwagę kobiet w każdym wieku, że rolę kobiety pełnimy do końca:)

 

W projekcie „Jestem Kobietą – Seniorka!” najważniejsze działania jakie przewidujemy to spotkania z wałbrzyszankami nt. kobieta a wiek. Te spotkania mają na celu zintegrować różne pokolenia wokół tematu kobiecości i wieku i uwrażliwić na kwestię tego, że kobiecość nie kończy się wraz z przejściem na emeryturę i osiągnięciem statusu „seniorka”.

 

Będą to spotkania przy kawie z kobietami reprezentującymi rożne branże/ zawody: kosmetyczne, medyczne, z obszaru kultury, biznesu czy z reprezentantkami samorządu. W szczególności zależy nam na spotkaniach z kobietami w wieku senioralnym, na spotkaniach które będą dyskusją a nie wykładem, na spotkaniach, które będą burzyły stereotyp.

 

Chcemy też zaprosić kobiety seniorki na profesjonalną sesję fotograficzną, efektem której będą piękne, pełne kobiecości zdjęcia.

 

Podczas spotkań usiądziemy przy wspólnym stole i damy przestrzeń temu, co najważniejsze, damy głos KOBIETOM.

 

Będzie więc o Kobietach, z Kobietami, o rolach, które odgrywamy w życiu, o życiu, które zaprasza do przyjęcia wielu ról.

 

Będą to spotkania z Kobietą, Matką, Aktorką …..Kobiety z Kobietą

 

Działanie jest realizowane w ramach akcji Masz Głos a my właśnie głosu kobiet chcemy słuchać i zapraszać je do usłyszenia swojego głosu, mówienia o swoich potrzebach swoim głosem.

 

Zadanie zostanie zrealizowane w okresie od 01.05.2024 r. do 26 listopada 2024 roku.

 

Na realizację zadania Fundacja Via Salutis pozyskała kwotę 600 zł, którą przeznaczy na realizację zadania w ramach akcji Masz Głos, które będzie polegało na zorganizowaniu cyklu spotkań pt. Jestem kobietą – Seniorka!

 

Umowa została podpisana pomiędzy Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides z siedzibą w Katowicach a Fundacją Via Salutis z siedzibą w Wałbrzychu.

 

 

Skip to content