Przejdź do treści

Współpraca

Edukujemy, aktywizujemy i integrujemy wokół tematu życia, zdrowia i radości. Nie robimy tego jednak sami. Możesz dołączyć do nas i Ty!

Alicja Przepiórska Ułaszewska

Alicja Przepiórska-Ułaszewska

Współzałożycielka i członkini Rady Fundacji Via Salutis. Od ponad 20 lat związana z edukacją dorosłych jako trenerka, coachka i wykładowczyni. Dyplomowana psychogerontolożka. W Fundacji jest ekspertką ds. programowych, pisze projekty, pozyskuje partnerów do współpracy. Współtworzy też zespół ekspercki Fundacji Via Salutis – opracowuje metody i narzędzia pracy dedykowane edukatorom i animatorom pracującym z seniorami. 

Założycielka Poradni Psychogerontologicznej Via Salutis w Wałbrzychu mającej charakter mobilny. Współpracuje z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, Klubami Seniora i organizacjami społecznymi, a także z Uniwersytetem WSB Merito i Wyższą Szkołą Zarządzania i Przedsiębiorczości, gdzie zajmuje się przygotowaniem przyszłych pedagogów, psychologów, doradców zawodowych, coachów do wykonywania zawodu.

Członkini kadry Uniwersytetu Ludowego im. M. Radziwiłła „Memento Vitae” w Rytwianach.

Autorka podręczników dla edukatorów pracujących w obszarze migracji i międzykulturowości, z osobami wykluczonymi społecznie, z młodzieżą z grupy NEET, z osobami starszymi. 

Trenerka jogi śmiechu (kurs I i II stopnia), absolwentka kursu dla animatorów działań międzypokoleniowych i międzynarodowych, szkoły terapii tańcem i ruchem oraz kursu instruktorskiego tańców w kręgu. 

Agnieszka Buśk

Agnieszka Buśk

W Fundacji Via Salutis jest członkinią zespołu eksperckiego, m.in. opracowuje programy i narzędzia wspierające pracę edukatorów senioralnych, przygotowuje program i materiały dla nauczycieli w zakresie edukacji do starości oraz zajmuje się działalnością badawczą. Od 2007 roku związana ze Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA, gdzie praktykuje dramę w różnych obszarach życia społecznego. 

Uzupełnia swoją dramową praktykę o inne metody: coaching, facylitację i gry strategiczne. Warsztaty w projektach społecznych przeplata szkoleniami dla grup biznesowych oraz zajęciami na studiach podyplomowych. Współuczestniczy przy realizacji projektu Uniwersytetu Ludowego im. M. Radziwiłła „Memento Vitae” w Rytwianach, dołączając do kadry Uniwersytetu.

Joanna K. Wawrzyniak

Członkini zespołu eksperckiego w Fundacji Via Salutis. Od 2006 roku nauczycielka akademicka z tytułem doktora w dziedzinie pedagogiki, edukatorka osób dorosłych i starszych w ramach Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Klubów Seniora oraz inicjatyw edukacyjnych i aktywizacyjnych – lokalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Autorka i współautorka podręczników naukowych i metodycznych oraz kilkudziesięciu artykułów z obszaru gerontologii i andragogiki, w których skupia się na zagadnieniach funkcjonowania społecznego osób starszych, biograficzności, stereotypizacji, marginalizacji, stylu życia, edukacji i rozwoju w starości. 

 

Zarządza kierunkiem pedagogika i uczy studentów pracy pedagogicznej, aktywizującej i animacyjnej z ludźmi w różnym wieku na opolskim wydziale Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu. Angażuje się także w projekty społeczne na rzecz aktywizacji seniorów i edukacji osób dorosłych. Jest sekretarzem redakcji czasopisma „Exlibris Biblioteki Gerontologii Społecznej”. Współuczestniczy przy realizacji projektu Uniwersytetu Ludowego im. M. Radziwiłła „Memento Vitae” w Rytwianach, dołączając do kadry Uniwersytetu.

Ewa Marcinek

Współpracuje z Fundacją Via Salutis przy opracowywaniu projektów edukacyjnych skierowanych do edukatorów i animatorów senioralnych. Polska pisarka, nauczycielka kreatywnego pisania oraz koordynatorka projektów kulturalnych mieszkająca w Reykjavíku. Współzałożycielka wydawnictwa Ós Pressan wspierającego marginalizowanych autorów, organizatorka serii wydarzeń literackich Reykjavík Poetics, które organizuje wspólnie z Reykjavíkiem Miastem Literatury UNESCO. 

Autorka felietonów, esejów, opowiadań i wierszy publikowanych w czasopismach literackich oraz prezentowanych na festiwalach w Islandii i za granicą. Dwukrotna stypendystka rządowa – stypendium dla islandzkich artystów w dziedzinie literatura (2022 i 2023 r.). Dzieli się swoim doświadczeniem pisarskim w różnorodnych projektach edukacyjnych dla młodzieży i dorosłych. 

Beata Kras

Beata Kras

Współpracuje z Fundacją Via Salutis, prowadząc jako trenerka szkolenia i warsztaty, a jako animatorka imprezy kulturalno-integracyjne.  

Od ponad 13 lat działa jako edukatorka osób w wieku senioralnym w ramach Uniwersytetów Trzeciego Wieku na terenie Dolnego Śląska. 

Współtworzy rodzinną firmę „Kras International”, która działa zgodnie z filozofią „Biznesu z Poziomu Serca”. Prowadzi szkolenia i praktyczne warsztaty z takich tematów jak: sprzedaż, komunikacja interpersonalna, wzmacnianie kompetencji liderskich, budowanie zespołu i umiejętności miękkie. Wspiera rozwój firm, stosując Innowacyjne Formy Edukacyjne, takie jak projekt GraEdukacja oraz autorski „Teatr Organizacji”. W ramach projektu „Lekarze Firm – Zdrowa Firma” prowadzi również Sesje Diagnostyczne dla firm definiujące obszary wymagające wzmocnienia.   

Arleta Mańka

Współpracuje z Fundacją Via Salutis przy realizacji projektów aktywizujących i budujących dobrostan osób w wieku senioralnym, prowadząc jako trener ćwiczenia ruchowe, oddechowe, wizualizacyjne, relaksacyjne, z wykorzystaniem technik uważności, automasażu twarzy, głowy i całego ciała oraz integracji ciała, emocji, umysłu przede wszystkim z zakresu kinezjologii i terapii dźwiękiem. Współuczestniczy przy realizacji projektu Uniwersytetu Ludowego im. M. Radziwiłła „Memento Vitae” w Rytwianach, dołączając do kadry Uniwersytetu.

Od 14 lat zajmuje się terapią dźwiękiem podczas sesji indywidualnych, a także grupowych – regularnie gra koncerty relaksacyjne indywidualne i przy współpracy z innymi muzykami i terapeutami dźwiękiem. Zagrała ok. 300 koncertów, głównie dla osób dorosłych, dla dzieci i młodzieży oraz seniorów, kobiet, osób wykluczonych społecznie, osadzonych. Współtworzy ośrodek Orientalne Klimaty, prowadzi własną firmę „Źródło dźwięku”. 

Tomek Dymny

Tomasz Dymny

Z Fundacją Via Salutis współpracuje od początku, prowadząc warsztaty hortiterapeutyczne dla seniorów i wykłady w ramach Mobilnej Akademii Nestora im. Krystyny Lasek. Należy do grona wykładowców w Uniwersytecie Ludowym im. M. Radziwiłła „Memento Vitae” w Rytwianach, prowadząc m.in. warsztaty hortiterapeutyczne w kursie „W zdrowym ciele, zdrowy duch” oraz kurs zakładania terapeutycznego ogrodu. 

Zastępca dyrektora Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego ds. Arboretum Wojsławice. Wiceprezes Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa, członek Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa, Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, Środkowoeuropejskiego Towarzystwa Irysowego (Middle European Iris Society) oraz nieformalnego Stowarzyszenia Zielony Warsztat Grupa Hortiterapeutów. Wolontariusz w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Dzierżoniowie.

Barbara Górnicka-Naszkiewicz

Barbara Górnicka-Naszkiewicz

W Fundacji Via Salutis wspiera działania medialne i content marketingowe. Wydawca i redaktor naczelna czasopisma i bloga Super Senior. Badaczka potencjału seniorów jako nosicieli tradycji (szczególnie kresowej), autorka książki „Pamięć pokoleń”, setek artykułów poświęconych tematyce senioralnej oraz publikacji aktywizacyjnych. Moderatorka ogólnopolskiej dyskusji „Senior to (nie)brzmi dumnie” – Srebrne Wywiady, inicjatorka akcji #SeniorzyPiszą, ekspertka w kampanii „Nie czekam 107 lat” prowadzonej przez Onet, Women Forbs i Ofeminin. 

Twórczyni Akademii Super Seniora – platformy online z szybkim dostępem do wiedzy dla osób, instytucji, organizacji i firm dostrzegających potencjał osób starszych.

Specjalistka w dziedzinie silver content marketingu. Pomaga firmom i organizacjom w komunikacji z dojrzałym klientem/odbiorcą poprzez media, silver marketing i content marketing. 

Fundacji Via Salutis jest członkiem

Podpisaliśmy umowy partnerskie z:

Zobacz naszych Grantodawców i Patronaty honorowe

Patronaty medialne

Rekomendują nas

"W związku z ubieganiem się o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego "Społecznik roku" przez Fundację Via Salutis im. Krystyny Lasek pragnę w imieniu Wałbrzyskiej Rady Seniorów poprzeć kandydaturę tej Fundacji. Fundacja Via Salutis na terenie naszego miasta..."
"Rekomenduję Fundację Via Salutis do Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego im. Krystyny Lasek „Społecznik Roku" w kategorii organizacja pozarządowa działająca na rzecz Seniorów..."
"Widzimy ogromny potencjał merytoryczny Fundacji, jakość jej pracy oraz zaangażowanie na rzecz dolnośląskich Seniorów, zauważamy go choćby udostępniając coraz to nowe propozycje na naszych kanałach komunikacyjnych..."
"W naszej opinii Fundacja Via Salutis swoją działalnością, uważnością na po innych i stylem działania zasługuje na tytuł „Społecznika roku" im. Krystyny Lasek..."
"Fundacja Via Salutis to sprawdzony partner, który dzieli się z nami nie tylko swoim know how ale także swoją siecią kontaktów i partnerstw, co w dzisiejszym świecie konkurencji i rywalizacji, wcale nie jest takie oczywiste..."
"Pani Alicja kilkukrotnie współpracowała również z naszą jednostką. Spotkania organizowane z seniorami, dla seniorów, były niezwykle emocjonującymi, wzruszającymi wydarzeniami dla osób zamieszkujących nasz DPS..."
"Alicja Przepiórska Ułaszewska to osoba zaangażowana w sprawy seniorów, dbająca o wysoką jakość oferty, o innowacyjne podejście do edukacji i aktywizacji środowisk senioralnych a przejawem tego jest założenie własnej Fundacji, która jest poświęcona tematyce senioralnej. To osoba nastawiona na współpracę, dzielenie się swoim doświadczeniem i wiedzą, chętna do otwierania nowych drzwi..."
"Pani Alicja od wielu lat zaangażowana jest w działalność społeczną na rzecz mieszkańców i mieszkanek Dolnego Śląska. Razem z fundacja Via Salutis, której jest liderką, aktywnie wspierała projekt „Seniorzy i Rock and Roll" realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw w 2022 roku..."
"Moja siedmioletnia znajomość z Panią Alicją rozpoczęła się w czasie, kiedy napisała swój pierwszy projekt poświęcony aktywizacji i integracji osób starszych na Dolnym Śląsku. Śmiało i skutecznie podjęła promocję projektu i pozyskała grupę 160 osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Tradycja łączy pokolenia". Przez te wszystkie lata mam wyjątkową możliwość obserwacji rozwijającego się talentu prawdziwego lidera..."
"Pani Alicja Przepiórska Ułaszewska jest osobą bardzo pozytywną i życzliwą. Wniosła wiele radości i pozytywnych emocji do życia naszych Seniorów. Od dwóch lat znam i współpracuję z Alicją, która pisze projekty i pozyskuje fundusze na prowadzenie warsztatów rozwojowych dla naszej społeczności senioralnej..."
"Pani Alicja Przepiórska profesjonalnie i rzetelnie wywiązuje się ze współpracy, z należytą starannością realizując wspólne projekty, takie jak, m.in. projekt Drabina, który cieszył się dużym zainteresowaniem i zakończył sukcesem organizacyjnym..."
"Od wielu lat uczestniczę, a przede wszystkim obserwuję, działania Pani Alicji Przepiórskiej-Ułaszewskiej. Na szczególny podziw i szacunek zasługuje jej zaangażowanie, poświecenie, otwarte serce, ale i głęboka troska o każdego seniora. Jestem pewien, że jest wzorem człowieka kierującego się zasadami etyki i wiary — zarówno w wymiarze życia rodzinnego, zawodowego jak i społecznego..."
"Znam tysiące ludzi, ale Alicję Przepiórską Ułaszewską trudno mi zakwalifikować do jakiejś grupy z wagi na swoistą kreatywność, otwartość, energię, bardzo dobre przygotowanie się do wszystkich zajęć, warsztatów oraz serdeczność i emanujące ciepło. Wszystkie cechy, bogate doświadczenie mimo młodego wieku, wiedzę ze studiów wyższych i podyplomowych poświeciła aktywizacji i integracji osób starszych na Dolnym Śląsku..."
"Z całego serca rekomenduję Alicje Przepiórską-Ułaszewską do Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego im. Krystyny Lasek „Społecznik Roku”. Jej praca jest przykładem wyjątkowej pracy na rzecz społeczeństwa, a Jej osiągnięcia zasługują na szerokie uznanie i docenienie..."
"Chciałabym wyrazić swoją ogromną wdzięczność za wyjątkowe zaangażowanie Pani Alicji Przepiórskiej - Ułaszewskiej na rzecz osób starszych oraz edukację dla członkiń Wałbrzyskiej Rady Kobiet w tym zakresie. Praca i poświęcenie Pani Alicji Przepiórskiej — Ułaszewskiej w tej dziedzinie są nieocenione i zasługują na najwyższe uznanie..."
"Rada Seniorów Gminy i Miasta Lwówek Śląski rekomenduje działalność Fundacji Via Salutis. Fundacja Via Salutis, to innowacyjne podejście do edukacji i aktywizacji środowisk senioralnych. Ponadto to co jest istotne, to wysoka jakość przygotowanych spotkań oraz szeroka oferta tematyczna wykładów skierowanych do Seniorów i nie tylko seniorów."
"W związku z Konkursem o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego im. Krystyny Lasek, mam zaszczyt zarekomendować Fundację Via Salutis do Nagrody. Jako Prezes Fundacji LexCultura miałem przyjemność współpracować z Fundacją Via Salutis przy licznych inicjatywach edukacyjnych skierowanych do seniorów z Dolnego Śląska, w tym m.in. podczas realizacji wojewódzkiego projektu Dolnośląska Kampania Edukacji Konsumenckiej, "
"Z prawdziwą przyjemnością pragnę polecić wszystkim osobom i instytucjom działającym na rzecz osób starszych, współpracę z Fundacją Via Salutis z Wałbrzycha, z którą mam przyjemność współpracować," w ramach realizacji działań aktywizacyjnych na rzecz seniorów powiatu dzierżoniowskiego. "
"Stowarzyszenie Interclub Femina rekomenduje Fundację Via Salutis Wałbrzych, ul. Ludwiga van Beethowena 10, do przyznania Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego im. Krystyny Lasek „Społecznik Roku". "
"Fundacja Via Salutis działająca na terenie Dolnego śląska swoją aktywnością dowodzi, że jest autentycznie zainteresowana potrzebami środowisk senioralnych i swoimi działaniami potrafi na nie odpowiedzieć. Podejmuje inicjatywę nawiązania współpracy na rzecz dolnośląskich seniorów. W 2023 r. Fundacja realizowała na terenie powiatu strzelińskiego projekt pn. Mobilna Akademia Nestora im. Krystyny Lasek."
"Fundacja Via Salutis bardzo aktywnie włączyła się w realizację projektu „Kompetentny Senior" finansowanego z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Przedstawiciele fundacji byli trzy razy w Żmigrodzie oraz raz we wsi Słączno, gm. Milicz. Wszystkie te spotkania cieszyły się wśród seniorów ogromnym zainteresowaniem. "
"Z pełnym przekonaniem rekomenduję działania Fundacji Via Salutis, która w wyjątkowy sposób odpowiada na współczesne potrzeby osób starszych. Fundacja wykazuje się nie tylko doskonałą umiejętnością diagnozowania sytuacji seniorów, ale również skutecznie wprowadza innowacyjne rozwiązania, które realnie podnoszą jakość życia tej grupy społecznej."
"Nagroda im. Krystyny Lasek to wyjątkowe wyróżnienie dla organizacji społecznej. Jest potwierdzeniem tego, że idee jakie byty bliskie Krystynie Lasek, mają odzwierciedlenie w działalności organizacji. A to oznacza, że „człowiek jest najważniejszy". "
"Rekomenduję Fundację Via Salutis do Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego im. Krystyny Lasek „Społecznik Roku". Fundacja Via Salutis to organizacja pozarządowa, która współpracuje z Arboretum Wojsławice Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego od początku swojej działalność, tj. od 2019 r. Organizacja ta aktywnie włącza tematykę hortiterapii, tzw. „zielonej terapii", czyli ogrodolecznictwa do swojej oferty skierowanej do dolnośląskich seniorów. "
"Mając wiedzę o Konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego im. Krystyny lasek pozwalam sobie na rekomendację Fundacji Via Salutis do tej nagrody. Działalności Fundacji Via Satutis przyglądam się i kibicuję od pierwszych dni jej powstania. Widzę jak się rozwija, jak ambitne cele sobie stawia i je osiąga, jakimi pracuje metodami i jak wspaniale rezonuje z potrzebami ludzi, w szczególności najstarszej części naszego społeczeństwa. "
"W związku ze zgłoszeniem Fundacji Via Salutis do konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego im. Krystyny Lasek „Społecznik Roku", jako przedstawiciele Fundacji Umbrella chcieliśmy wyrazić uznanie dla działalność wyżej wymienionej Fundacji oraz samej Liderki Pani Alicji Przepiórskiej Ułaszewskiej. "
"Pragnę zarekomendować Fundację Via Salutis do Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego im. Krystyny Lasek „Społecznik Roku" za wybitny wkład w działalność na rzecz środowiska senioralnego w województwie i poza jego granicami. Jestem głęboko przekonana, że Fundacja Via Salutis jest godną kandydatką do tej prestiżowej nagrody z wielu powodów. Od wielu lat poświęca energię, czas i pasję na rzecz Seniorów, co jest godne uznania i podziwu. Działalność Fundacji nie tylko poprawia jakość życia seniorów, ale również przyczynia się do budowania bardziej empatycznego i zintegrowanego społeczeństwa. "
"W związku z Konkursem o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego im. Krystyny Lasek piszę kilka słów o Fundacji Via Salutis, z której działalnością mam do czynienia od pierwszych dni mojej pracy w Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu. Fundacja współpracuje z różnorodnymi środowiskami, by dolnośląski senior miał jak najbardziej aktualną ofertę, odpowiadającą potrzebom czasów i sytuacji."
"Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to wyjątkowo trudna profesja, dla której skuteczności potrzebne jest swoiste połączenie wielodyscyplinarnej wiedzy, fachowości oraz wrażliwości na ludzkie potrzeby. Fundacja Via Salutis jest przykładem organizacji, w której pracują fachowcy, merytorycznie przygotowani do pracy w obszarze szeroko pojętej gerontologii oraz osoby posiadające potrzebne w tym obszarze predyspozycje osobowościowe."

Chcesz rozpocząć współpracę z Fundacją Via Salutis? Skontaktuj się z nami!

Skip to content